Ushtria formon kordonin, bllokohen dy urat e Bosforit në Stamboll (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:56 15-07-2016 Ushtria formon kordonin, bllokohen dy urat e Bosforit në Stamboll (Foto)

Dy urat më të mëdha të Stambollit ajo e Bosforit dhe ura Fatih Sultan Mehmet, janë mbyllur pak minuta më parë.

Forca të shumta police janë parë në vendngjarje ndërsa njëra prej urave është rrethuar nga forcat ushtarake të cilat nuk lejojnë kalimin. Mediat turke raportojnë se të gjitha automjetet janë devijuar ndërsa dëshmitarët tregojnë se kanë dëgjuar të shtëna me armë.

Scrsdfdf4444hot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Obama: Sugjerimi për të testuar myslimanët në SHBA është i neveritshëm
Grusht shteti në Turqi, ushtarë të rrebeluar rrethojnë me tanke e helikopterë Stambollin (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011794805526733
array(1) { ["section"]=> string(75) "ushtria-formon-kordonin-bllokohen-dy-urat-e-bosforit-ne-stamboll-foto-46743" }