Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ushtria Amerikane i dhuron Shqipërisë dhjetra automjete shumë-përdorimshe “Humvee” (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ce7dee8bddcd6d2154879ac18f9dfcc5

Kanë mbërritur sot në Portin e Durrësit 29 automjete Shumë-Përdorimshme me Lëvizshmëri të Lartë (Humvee), dhuratë për vendin tonë nga Ushtria Amerikane.

Ambasada e SHBA në Tiranë thotë se këto automjete “do të ndihmojnë në rritjen e gatishmërisë ushtarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NATO-n”.

Kjo ndihmë vjen vetëm pak muaj përpara nisjes së stërvitjes së madhe ushtarake tonë, ku rreth 6 mijë ushtarë amerikanë pritet të mbërrijnë në vendin tonë.

“Njëzet e nëntë Automjete Shumë-Përdorimshme me Lëvizshmëri të Lartë (Humvee) mbërritën sot në Portin e Durrësit. Këto automjete janë dhurim për Forcat e Armatosura të Shqipërisë nga Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe do të ndihmojnë në rritjen e gatishmërisë ushtarake shqiptare dhe ndërveprimit të saj me NATO-n”, njofton Ambasada e SHBA. 

Më shumë

spot_img