Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ushtari koreanoverior shkrumbohet nga flakët e raketës ndërkontinentale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një burrë në Korenë e Veriut është djegur aksidentalisht gjatë testit të një rakete balistike ndër kontinentale.

Testi i raketës u krye në 29 nëntor të këtij viti, por gjatë videos propagandistike të publikuar nga televizioni shtetëror, duket një punëtor që i kthen kurrizin flakëve në tentativë për të shpëtuar.

Ai përfshihet nga flakët dhe digjet plotësisht. Video është edituar më pas nga autoritetet koreanoveriore të cilët e kanë hequr këtë pjesë.

Më shumë
spot_img
spot_img