Ushtari koreanoverior shkrumbohet nga flakët e raketës ndërkontinentale

Publikuar tek: bota, më 16:59 12-12-2017 Ushtari koreanoverior shkrumbohet nga flakët e raketës ndërkontinentale

Një burrë në Korenë e Veriut është djegur aksidentalisht gjatë testit të një rakete balistike ndër kontinentale.

Testi i raketës u krye në 29 nëntor të këtij viti, por gjatë videos propagandistike të publikuar nga televizioni shtetëror, duket një punëtor që i kthen kurrizin flakëve në tentativë për të shpëtuar.

Ai përfshihet nga flakët dhe digjet plotësisht. Video është edituar më pas nga autoritetet koreanoveriore të cilët e kanë hequr këtë pjesë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hakmarrja e talebanëve, vritet ushtari amerikan në Afganistan
Bashkimi Europian planifikon shtimin e sanksioneve për Rusinë »
Article Logic
Execution time: 0.0095980167388916
array(1) { ["section"]=> string(78) "ushtari-koreanoverior-shkrumbohet-nga-flaket-e-raketes-nderkontinentale-102832" }