Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ushtarët turq vrasin në kufi refugjatët sirianë (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa pamje filmike të publikuara nga “Human Rights Watch” konfirmojnë zërat e dhunës dhe vrasjeve të ushtarëve turq në kufi me Sirinë ndaj emigrantëve që tentojnë të kalojnë kufirin.

Truqia duket se ka gjetur rrugën e shkurtër por çnjerëzore për të vënë në zbatim marrëveshjen me Bashkimin Europian që parashikonte pranimin dhe strehimin e refugjatëve nga Siria dhe vendet fqinje.

albsig

Video: Pamje të rënda.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img