Ushtarët turq vrasin në kufi refugjatët sirianë (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:29 10-05-2016 Ushtarët turq vrasin në kufi refugjatët sirianë (Video)

Disa pamje filmike të publikuara nga “Human Rights Watch” konfirmojnë zërat e dhunës dhe vrasjeve të ushtarëve turq në kufi me Sirinë ndaj emigrantëve që tentojnë të kalojnë kufirin.

Truqia duket se ka gjetur rrugën e shkurtër por çnjerëzore për të vënë në zbatim marrëveshjen me Bashkimin Europian që parashikonte pranimin dhe strehimin e refugjatëve nga Siria dhe vendet fqinje.

Video: Pamje të rënda.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Refugjati që u bë i famshëm nga fotografia bën diçka të papritur
Vendimi i parë i një kryebashkiaku të majtë, ul çmimin e transportit urban »
Article Logic
Execution time: 0.011110067367554
array(1) { ["section"]=> string(59) "ushtaret-turq-vrasin-ne-kufi-refugjatet-siriane-video-40057" }