Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

“Ushtarët e krimit u përdorën nga Berisha”, Basha: Personi i dhunuar u qëllua me gurë në ballë nga shokët e tij, kemi pamjet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se selia e  PD u sulmua nga kriminelë  që u përdorën nga Sali Berisha dhe se që nuk kanë lidhje me demokratët. 

Kryedemokrati u shpreh se personi i dhunuar në protestë u qëllua me gurë në ballë nga shokët e tij dhe jo nga demokratët në seli. Sipas tij të gjithë personat që dhunuan gjatë protestës do të përgjigjen para drejtësisë.

Pyetje: Kush janë personat në ballkon?

Basha: Planet vendosjani drejtësisë. Njerëzit që u sulën selisë nuk kanë lidhje me demokratët. Edhe ata pak demokratë që ishin me Berishën u distancuan nga dhuna, i përgëzoj për këtë dhe për ta ka një rrugë: për t’u distancuar nga dhuna dhe Berisha. Për ushtarët e krimit do të ketë përgjigje ligjore. Asnjë qytetar nuk gjuajti, shikojini mirë pamjet, ai personi që keni treguar sikur është dhunuar nga PD i kanë rënë kriminelët, shokët e tij me gurë në ballë, nese si keni pamjet ne ua vemë në dispozicion. Nuk kam parë persona me huj në duar, por vetëm persona që kanë dhunuar selinë e PD-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img