Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ursula von der Leyen VAKSINOHET kundër Covid-19: Jam shumë e lumtur, sa më shpejt të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, ditën e sotme është vaksinuar kundër Covid-19.

Lajmin e ka bërë me dije vetë von der Leyen, me anë të një postimi në rrjetet socile, ku shprehet e lumtur që arriti të vaksinohej.

Ajo thotë se deri më sot janë bërë 100 milion vaksinime në BE dhe se sa më shpejt të vasksionohemi aq më shpejt do mundemi të kemi në kontroll virusin.

“Pasi kaluam 100 milion vaksinime në BE, jam shumë e lumtur që sot mora dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19. Vaksinat po përshpejtohen në BE.

Sa më shpejt të vaksinojmë, aq më shpejt mund të kontrollojmë pandeminë. #Më të fortë së bashku”, shkruan presidentja e KE në postimin e saj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img