Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Ursula von der Leyen: Do të rishikojmë kërkesën për statusin kandidat të Ukrainës në samitin e qershorit 

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, po viziton Ukrainën për të diskutuar propozimin e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Von der Leyen tha se ajo dhe presidenti Zelensky do të diskutojnë rindërtimin e Ukrainës dhe përparimin drejt anëtarësimit në BE.

albsig

“Me Presidentin Zelensky do të bëj një bilanc të punës së përbashkët të nevojshme për rindërtimin dhe përparimin e bërë nga Ukraina në rrugën e saj evropiane”, tha ajo përmes një psotimi në Tëitter.

Gjithashtu Von der Leyen u tha gazetarëve se vlerësimi nga komisioni do të paraqitet së shpejti dhe se komisionerët e zyrtarët e BE-së do ta rishikojnë kërkesën përpara samitit që do të mbahet në datat 23 e 24 qershor, ku pritet që çështja të diskutohet edhe më gjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img