Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Urimi në Kartolinën e Krishtlindjeve nga Basha: Zoti e begatoftë rrugën e çdo shqiptari!

spot_img

Lajme të ngjashëm

ed29e6556389f4cf66ebdf75dd688f9d

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në vigjilje të Krishtlindjeve ka uruar të gjithë shqiptarët.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryedemokrati ka bashkangjitur edhe një kartolinë urimi për të gjithë shqiptarët, ku i uron begati e lumturi shqiptarëve kudo që ndodhen.

Postimi i plotë:

Të dashur motra dhe vëllezër besimtarë të krishterë, në vigjilje të Krishtlindjes ju uroj nga zemra: Për shumë vjet gëzuar!

Nje lutje dhe urim të veçantë kam për të gjithë bashkëqytetarët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Ardhtë kjo Natë e Shenjtë plot shpresë dhe bekim për një të nesërme më të mirë.

Dua të falenderoj dhe uroj në këtë natë besimtarët dhe shërbëtorët e Zotit, që me përkushtimin e tyre ndihmojnë për lehtësimin e dhimbjeve dhe vuajtjeve, duke e kthyer shtëpinë e Zotit në strehë për çdo shqiptar në nevojë.

Uroj nga zemra të gjithë shqiptarët, kudo ku janë, Zoti e ndriçoftë rrugën drejt begatisë dhe bashkimit tonë si një familje e madhe për të mirën dhe mbarësinë e çdo shqiptari.

Për shumë vjet Gëzuar Krishtlindjen! Zoti e bekoftë Shqipërinë!

Më shumë

spot_img