Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Urimi i Ramës për Muajin e Shenjtë të Ramazanit, eksperti zbulon gabimin e kryeministrit me foton: Mbarësi për popullin e Egjiptit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mëngjesin e sotmë kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale uroi besimtarët muslimanë për Muajin e Shenjtë të Ramazanit.

Por në postimin e kryeministrit ka një gabim, të cilin e ka zbuluar eksperti Kreshnik Osmani, i cili tregon se në foton e postuar nga kryeministri Rama shkruhet “Mbarësi për popullin e Egjiptit”.

“Urimi i kryeministrit Rama-zonit për Ramazan!

”Mbarësi për popullin e Egjiptit”- shkruhet tek fotoja e kryeministrit!

Kap nga Google dhe fut ne Facebook dhe as ia ka idene çfarë shkruhet. Duket qe edhe urimin e ka seriozisht! Iftarin ke Nusreti, amanet”, shkruan Osmani.

Por më pas kryeministri e ka zëvendësuar foton dhe ka vendosur një fotografi pa shkrimin e përmendur më sipër.
Postimi i Edi Ramës:

173442306 4166270823384659 2779419868691011067 n 269x400 1


Postimi i Kreshnik Osmanit:
172820152 4166270833384658 813708878334009517 n 253x400 1
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img