Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Urimi i Alibeajt për sesionin e ri: Puna e mbarë dhe jetë të shkurtër këtij parlamenti!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka mbajtur një fjalë të shkurtër gjatë seancës së parë të sesionit të ri parlamentar, teksa nuk ka kursyer thumbimet ndaj maxhorancës.

Alibeaj tha se parlamentit, që sipas tij është produkt i zgjedhjeve të vjedhura, mund t’i urojë vetëm “punë të mbarë dhe jetë të shkurtër”

“Ne zgjodhëm që sot të bëjmë publike prioritet tona. Punë e mbarë thuhet sa herë fillon një sesion i ri parlamentar, por çfarë mund të thuhet puna e mbarë për këtë parlament? Për ligjet e bëra me shpejtësi, me porosi? Për mbylljen e zërit të opozitës?

Punë e mbarë për këto çështje nuk mund të ketë. Ky parlament është produkt i zgjedhjeve të vjedhura. Nuk ka sesi të mundet të ketë një sjellje të mirë, në shërbim të shqiptarëve. Shqiptarët nuk e shohin këtë sallë si vendin ku flitet për ekonominë, hallet e tyre. Punë e mbarë dhe jetë të shkurtër këtij parlamenti”, deklaroi Alibeaj.

Më shumë
spot_img
spot_img