Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Urime dhe suksese kryeministri Edi Rama”, Yuri Kim shkruan shqip pas dekretimit të kabinetit “Rama 3”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas OSBE dhe BE, nëpërmjet një twitter edhe ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim i ka dhënë përshëndetjet kabinetit “Rama 3” që u dekretua këtë mëngjes të 18 shtatorit në p=Presidencë, nga kreu I shtetit Ilir meta.

“Urime kryeministrit Edi Rama për marrjen zyrtare të mandatit të tretë historik. Shtetet e Bashkuara po shohin të punojnë intensivisht me Shqipërinë për forcimin e demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit. Urime dhe Suksese”, shkruan Yuri Kim në mesazhin e saj.

Kujtojmë që ambasadorja e SHBA ka qenë aktive ditët e para të shtatorit në Shqipëri. Ndërkohë që nuk e ndoqi seancën e parë të kuvendit apo miratimin e qeverisë në parlamentin e ri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img