Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Urdhri i Putinit për Forcat bërthamore, reagon Sekretari i NATO-s: Lëvizjet e Putin-it janë të rrezikshme dhe të papërgjegjshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pasi Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroii komandën ushtarake të vendosë forcat e parandalimit bërthamor në “gatishmëri”.

Stoltenberg i quajti levizjet e Putinit të rrezikshme dhe të papërgjegjshme, ndërsa tha se po bëhet luftë luftë kundër një kombi të pavarur dhe sovran

“Po bëhet luftë kundër një kombi të pavarur dhe sovran, duke e pushtuar atë plotësisht. Kjo e bën situatën shumë serioze ndërsa lëvizjet e Putin-it janë të rrezikshme dhe të papërgjegjshme”, deklaroi Stoltenberg.

Ditën e nesërme një delegacion ukrainas do të takohet me delegacionin rus në Bjellorusi, pasi Presidenti bjellorus Aleksandro Lukashenko ka dalë garant për sigurinë e takimit.

Më shumë


spot_img
spot_img