Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Urdhri i medieve për të dhënat e hakeruara, Rama: Vendim i pakuptimtë, s’mund të ecësh kështu në epokën e rrjeteve sociale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë, si dhe urdhërin e Prokurorisë për të mos publikuar të dhënat e hakeruara.

Ai ka theksuar se ky vendim është i pakuptimtë, duke shtuar se në epokën e rrjeteve sociale nuk mund të krëkohet një gjë e tillë.

“Unë mendoj se këto janë vendime të pakuptimta, sepse në fund të fundit, ato nuk funksionojnë, para së gjithash.Prokuroria ka ecur rreptësisht sipas shkronjës së ligjit, por ndërkohë, në epokën e rrjeteve sociale, më mirë të mos ecësh kështu, sepse edhe nëse përpiqesh ta zbatosh nuk ia del.

Më shumë
spot_img
spot_img