Hapësire reklamuese

Politikë

Urdhërarrestet nga SPAK, Tabaku: Ka ardhur koha që secili të korrë atë që ka mbjellë

Shkruar nga Newsbomb
Urdhërarrestet nga SPAK, Tabaku: Ka ardhur koha që secili të

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas lëshimit të 15 urdhër-arresteve nga SPAK lidhur me inceneratorin e Tiranës.

“Ka ardhur koha që secili të korrë atë që ka mbjellur”, kështu shprehet në reagimin e saj deputetja e PD.

Në një reagim të gjatë ajo shpjegon se ka një kohë për të mbjellë dhe një kohë për të korrur, ku me korrjen i referohet arrestimeve që po ekzekutohen nga SPAK për punonjësit e Erion Veliajt.

Më tej ajo shprehet se arrestimet për inceneratorin e Tiranës, janë një hap i rëndësishëm drejt drejtësisë dhe përgjegjësisë që duhet të mbajnë të gjithë ata që kanë abuzuar me taksat e shqiptarëve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese