Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Uragani Irma zbarkon në Karaibe, fshin çdo gjë që i del përpara (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ishujt karaibe janë duke u përballur me një nga katastrofat natyrore më të mëdha gjatë dekadave të fundit, teksa erërat e uraganit Irma arrijnë 300 kilometra në orë.

albsig

Nga fotografitë dhe videot e publikuara në rrjetet sociale duken përmbytjet e mëdha të shkaktuara nga rreshjet e shumta dhe shkatërrimi i ndërtesave nga era e fortë.

Momentalisht nuk raportohet për viktima. Uragani Irma, që ka arritur kategorinë më të lartë, atë pesë, pritet të mbërrijë në Florida të SHBA-ve, ku tashmë kanë nisur evakuuimet masive.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img