Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Uragani Irma shkatërron Karaibet, shënohen 7 të vdekur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Uragani Irma ka shkaktuar dëme të mëdha në Karaibe, duke i shndërruar ishujt në rrënoja dhe duke lënë së paku shtatë njerëz të vdekur.

albsig

Ishulli Barbuda thuhet të jetë i pabanueshëm, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë se edhe territori francez i Shën Martinit është pothuajse i shkatërruar.

Irma, uragan i kategorisë pesë, nivelit më të lartë të mundshëm, është stuhia më e fuqishme në Atlantik brenda dhjetë vjetësh.

Ajo ka sjellë erëra deri në 295 kilometra në orë.

Të enjten pritet të kalojë pranë Republikës Domenikane. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img