Uragani “Irma” në Florida, plasin vjedhjet mes stuhisë, por këtyre të rinjve “u del nga hundët” (VIDEO PO BËN XHIRON E RRJETIT)

Publikuar tek: bota, më 13:36 11-09-2017

Ndërsa është cilësuar si një nga uraganet më shkatërrimtare në histori, “Irma” duket se nuk i ka ndalur disa të rinj që të përfitojnë nga evakuuimi i banorëve në Florida.

Kjo video po bën xhiron e rrjetit. Aty shfaqen disa të rinj, të cilët sfidojnë stuhinë dhe vënë në rrezik jetët e tyre, për të vjedhur disa dyqane të braktisura.

Megjithatë, “lumturia” e tyre nuk ka zgjatur shumë, pasi autoritetet vendase, pavarësisht kaosit që ka përfshirë Florida-n është vënë në ndjekje të tyre dhe i ka vënë në pranga.

Deri tani uragani ka shkaktuar vdekjen e 28 personave në Karaibe dhe 3 të vdekur në Florida. Milona shtëpi e biznese janë pa energji elektrike, ndërsa vendi ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me gazlotsjellës në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani, shumë përsona të lënduar
Urgani “Irma” kalon nga vila e gazetarit shqiptar në Florida, e frikshme ç’ka lënë pas (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012485027313232
array(1) { ["section"]=> string(125) "uragani-irma-ne-florida-plasin-vjedhjet-mes-stuhise-por-ketyre-te-rinjve-u-del-nga-hundet-video-po-ben-xhiron-e-rrjetit-91945" }