Uragani Irma godet ishujt Florida, ja tmerri që pret shqiptarët dhe banorët e tjerë

Publikuar tek: bota, më 12:56 10-09-2017 Uragani Irma godet ishujt Florida, ja tmerri që pret shqiptarët dhe banorët e tjerë

Syri i Uragani Irma ka goditur ishujt jugore të Floridës me një stuhi të kategorisë së katërt, thonë parashikuesit.

Pritet që më vonë të goditet Keys nga erërat që arrijnë në 130mph (209km / h), përpara se të udhëtojnë në veri-perëndim deri në Bregun e Gjirit të Floridës.

Më shumë se 6.3 milionë njerëz thuhet se janë evakuuar në Florida, për shkak se paralajmërohet një rritje më e madhe e stuhisë e cila do të ishte "kërcënuese për jetën" për këdo që do të gjendej në rrugë.

Irma deri tani mësohet se ka shkatërruar pjesët e Karaibeve duek shkaktuar të paktën 25 vdekje. Në këto zona mësohet se ka një numer te madh shqiptaresh te cilet po perpiqen t'a perballojne situaten me ç'do mundësi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pabesueshme! Uragani "Irma" largon detin në brigjet e Karaibeve (PAMJET)
Rritet bilanci i viktimave, 90 të vdekur nga tërmeti 8.1 ballë në Meksikë »
Article Logic
Execution time: 0.011276006698608
array(1) { ["section"]=> string(88) "uragani-irma-godet-ishujt-florida-ja-tmerri-qe-pret-shqiptaret-dhe-banoret-e-tjere-91818" }