Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ura në Zall Bastar, denoncimi: Deputeti zonës mori tenderin për vëllain e vet, dhe këtu s’ka më urë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0a37928ba79fb723a89802ba0b28db63

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD Abi Malltezi ka bërë një denoncim për urën e Zall Bastar.

Ai ka postuar një video ku shieht se është nisur ura, por më pas është braktisur. Teksa ka publikuar një video nga ura, ai shprehet se deputeti i zonës ka marrë tenderin për vëllain e vetë, por që ura nuk u bë kurrë.

“Sipas fasadës këtu ekziston një urë, sipas realitetit këtu ekzistojnë disa këmbë dhe nuk…e ka marrë lumi gjithë urën, me gjithë rrugën bashkë. Ka tre vjet nuk kujtohet njëri. Deputeti i zonës ka përlarë paratë e tenderit për vëllain e tij dhe nuk kujtohet për tre vite as për rrugën dhe as për urën,” shprehet ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img