Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ura e Kalivaçit në Lezhë u shemb nga reshjet e dendura të shiut, FA nis punën për rindërtimin e saj, 1500 banorë u izoluan për shkak të përmbytjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dcebccb4bee4c35f266370c6b07ec5f7

Ura e Kalivaçit në Lezhë, u shemb nga prurjet e shumta të ujit duke lënë disa fshatra në izolim.

Forcat e Armatosura kanë nisur menjëherë punën për rindërtimin e urës, e cila do të nxjerrë nga izolimi 1500 banorët e fshatrave Kalivaç, Ungrej, Kashnjet, Vig e Kastër.

Ura do të jetë 21 metër e gjatë dhe fatmirësisht do të mund të kalohet nga nxënësit e 5 shkollave 9-vjeçare në zonë.

Përmbytjet në vend kanë shkaktuar dëmtime në ura dhe shumë rrugë të qarqeve kryesore, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve dhe banorëve.

Më shumë

spot_img
spot_img