Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Universiteti i Oksfordit ndalon testimin e vaksinës te fëmijët, frikë për çfarë mund të shkaktojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Universiteti i Oksfordit ka ndaluar testimin e vaksinës AstraZeneca te fëmijët dhe adoleshentët pas frikës se mund të shkaktojë mpiksje gjaku.

Testimi te fëmijët mes moshës 6 deri në 17-vjeç u ndaluan derisa rregullatori i Mbretërisë së Bashkuar të hetojë lidhjet e mundshme të rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut te moshat më të mëdha të fëmijëve.

Dr Rogerio Pinto de Sa Gaspar, drejtor i rregullimit dhe parakualifikimit në OBSH tha se deri të enjten do të ketë një përgjigje të qartë për këtë çështje.

Universiteti i nisi provat në muajin shkurt, dhe synimi ishte testimi te rreth 300 vullnetarë. Ndërsa rekrutimi i vullnetarëve të rinj është ndaluar, Oksford tha se “nuk ka asnjë shqetësim sigurie”.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img