Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Unioni i Gazetarëve shpall konkursin “Vangjush Gambeta 2017”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, me mbështetje të JTI shpall konkursin për dhënien e çmimeve “Vangjush Gambeta 2017”, për raportimin më të mirë ekonomik të publikuar gjatë këtij viti nga gazetarë ekonomik nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia. Konkursi përfshin shkrimin më të mirë ekonomik të botuar në shtypin e shkruar përkatësisht atë të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë, si dhe një çmim për raportimin më të mirë ekonomik të realizuar në median televizive të Shqipërisë.

Gjatë kësaj veprimtarie te rendesishme te fundvitit, do të ndahen edhe:

– Dy çmime “Karriera”

-Dy çmime “Raportimi më i mirë i vitit”

-Një çmim “Gazetari i vitit”

Kopjet e materialeve për konkursin “Vangjush Gambeta”, duhet të depozitohen pranë Unionit të Gazetarëve Shqiptarë (selia e Institutit shqiptar të Medias), ose në adresën: [email protected]

Veprimtaria e ndarjes se çmimeve vjetore te UGSH do te zhvillohet ne daten 10 nentor ne oren 11 ne Prishtine. Jane te ftuar te gjithe gazetaret!

Zyra e Shtypit

Unioni i Gazetareve Shqiptare

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img