Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Unikkatil vjen në Gjilan, D.U.D.A. MESAZH TË HAPUR: Pa lejen teme… (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Koncerti i reperit të famshëm shqiptar UniKKatil në Gjilan nuk mirëpritet nga të gjithë. Reperi tjetër i famshëm shqiptar D.U.D.A. i përcolli mesazh rivalit nga Instagrami, ku i tregon se duhet të performojë në Gjilan vetëm me lejen e tij.

albsig

 

‘Welcome to GanGLand, pa lejen tem sun e shkel at ven…’.

UniKKatil dhe D.U.D.A njihen si ndër artistët më të suksesshëm shqiptarë në 20 vitet e fundit. Por, rivalitet dhe konfliktet midis shumë muzikantëve të zhanrit hip-hop janë të njohura për shkak të ambicies personale për sukses dhe famë.

Këtë Unikkatil ka ndërmarrë një tur koncertesh anembanë Kosovës. Ai jeton në SHBA që prej vitit 1996-ë.

Screenshot_1.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img