Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

UNICEF i beson dietologes Blerina Bombaj, harton menunë e çerdheve dhe kopshteve në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndër organizatat më të njohura në botë për ndihmën dhe mirëqenien e fëmijëve, UNICEF, i ka besuar dietologes shqiptare Blerina Bombaj një projekt të rëndësishëm. Ajo ka hartuar menunë për fëmijët e çerdheve dhe kopshteve në Kosovës.

Këtë lajm të veçantë e ndan vetë Blerina, teksa shpreh vlerësimin dhe mirënjohjen për autoritetet që i besuan. Ajo nuk e fsheh faktin që diçka të tillë nuk e ka gjetur në vendin e saj, në Shqipëri.

“E nderuar qe mu ngarkua detyra e hartimit te menuve te cerdheve dhe kopshteve te Kosoves nga Unicef dhe Actions for Mothers and Children te Kosoves. Mirenjohese per vleresimin dhe besimin e treguar ndaj punes sime, dicka qe do doja ta kisha gjetur edhe ne vendin tim”, dietologia.

Blerina thotë se menuja e finalizuar këtë të mërkurë, është fryt i një pune të rëndësishme që ka nisur që gjatë periudhës së pandemisë së Covid-19. Çerdhet dhe kopshtet e Kosovës do të kenë një menu të shëndetshme, të hartuar prej saj.

Më shumë


spot_img

spot_img