Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Unë si baba do doja që ata mos ishin më në jetë”, Ralf Gjoni flet në Kuvend për abuzimet seksuale: Duhet të jemi të pamëshirshëm për këta persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kuvend deputetët po mbajën fjalën, ku kanë reaguar për abuzimet seksuale.

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali deklaroi se do të angazhohet për nismat kundër abuzuesve seksuale me të mitur.

Po kështu në lidhje me këtë cështje ka folur edhe deputeti Ralf Gjoni, i cili tha se i bashkohet  nismës së Spiropalit.

Gjoni me tone të larta është shprehur se ata persona nuk meritojnë që të jetojnë. Teksa tha se përdhunimi dhe ngacmimet sekusale nuk janë një problem i Shqipërisë, por i shoqërisë.

“Ajo vajza doli dhe  protestoi nudo. Unë e mirëkuptoj edhe e përshëndes. Ajo sensibilizoi dhe hapi një debat për të gjithë. Krimet seksuale duhen dënuar. Unë si baba do doja që këta mos jenë më në jetë sot nuk meritojën të jetojnë. Nuk mëeritojn të jenë qytetarë që shkojnë dhe shantazhojnë një vajzë të mitur me vido intime.

Ne duhet të jemi të pamëshshëm për keta. Ky nuk është një propblem i shtetit shqiptar por është shqëror. Rasti i minorenes duhet të na prek të gjithë. Unë i them bravo për nismën Spiropalit dhe i bashkohem nismës së saj,” tha Gjoni.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img