Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Unë s’bëj premtime të mëdha’, Yuri Kim: Di t’ju them se SHBA-të e kanë seriozisht Reformën në Drejtësi dhe korrupsionin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c0eb453eb343ab100767f09a9e8b97ef

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, ka bërë një tjetër paralajmërim për të gjithë ata që ndoshta besojnë se Reforma në Drejtësi apo lufta ndaj korrupsionit është vetëm një fluskë bosh.

Përmes një shënimi në facebook, Kim thotë se nuk bën premtime të mëdha, por garanton se SHBA e kanë seriozisht Reformën në Drejtësi apo luftën ndaj korrupsionit në Shqipëri.

“Ju e dini, unë nuk bëj premtime të mëdha. Gjithçka mund t’ju them është se Shtetet e Bashkuara e kanë shumë seriozisht reformën në drejtësi, se e kemi shumë seriozisht korrupsionin, se e kemi shumë seriozisht ndërtimin e një marrëdhënieje me Shqipërinë, e cila është e fortë në demokraci, mbrojtje, dhe biznes. Dhe j’ua lë juve në dorë të gjykoni, bazuar në fakte, se sa përparim është bërë apo nuk është bërë. E kam thënë këtë edhe më parë, uroj që njerëzit të mos shpërqëndrohen nga propaganda dhe ekzagjerimet. Njerëzit duhet të bazohen në fakte”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img