Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

‘Unë nuk jam këtu për të kërkuar pushtet për vete”, ja ku sapo i drejtoi Basha protestuesit: Më ndiqni tani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha sapo ka përfunduar fjalimin e tij nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit dhe ftoi turmën e protestuesve ta ndjekë drejt sheshit “Skënderbej”.

“Më ndiqni, tani, të gjithë bashkë”, ftoi kreu i PD protestuesit.

“Unë nuk jam për të kërkuar pushtet për vete, për të zaptuar, për të qenë mbi ju por për të marrë kurajo e për t’ju dhënë kurajo, për të qenë një nga ju, për të qenë bashkë me ju.

Cfarë na pret përpara nuk është më sfida e një njeriu, është udhëtimi i të gjithë ne, i të gjithë shqiptarëve, duke ndjekur dritën që lëshon dielli ynë në Perëndim. Zoti është treguar zemërgjerë, na ka dhënë një vend në mes të Perëndimit.

Kjo është vala që po ngrihet , le të lëshohemi mbi të për një udhëtim drejt të ardhmes europiane”, tha Basha dhe u nis drejt sheshit Skënderbej i ndjekur nga protestuesit.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img