‘Unë juve ju ha për mëngjes’, plas mes Spiropalit dhe Endri Shabanit: S’kam frikë nga ju, ne dalim me emrin tonë në zgjedhje

Publikuar tek: politike, më 20:50 24-09-2020 ‘Unë juve ju ha për mëngjes’, plas mes Spiropalit dhe Endri Shabanit: S’kam frikë nga ju, ne dalim me emrin tonë në zgjedhje Elisa spiropali - Endri Shabani

Ministrja Elisa Spiropali i është drejtuar me tone të ashpra aktivistit të nismës Thurja, Endri Shabanit në emisionin “Open”.

Pasi Shabani e akuzoi për vjedhje kur Spiropali ishte në drejtimin e Doganave, ministrja iu drejtua me fjalë të ashpra, duke i thënë se “e ha për mëngjes”.

Pjesë nga debati:

Spiropali: Të njoh shumë mirë, Endri Shabani.

Shabani. Ju kenii vjedhur kur ishit të dogana. 1.7 milion euro dëm i keni shkaktuar shtetit shqiptar.

Spiropai: Lërini këto shprehje populiste që sna çojnë askund.

Shabani: E thotë KLSH-ja.

Spiropali: E çfarë hyn KLSh-ja kët. Jam e pastër se për ndryshe do më kishte ndjekur prokuroria e PD-së.

Shabani: I keni nxjerrë kallajin këtij vendi.

Spiropali: Nuk dua të merrem me ty, se disa anëtarë të partisë tënde i kam pasur miq të Mjafti.

Shabani: Mos kini frikë nga votuesit.

Spiropali: Unë juve ju ha për mëngjes, me vota , me kandidim e me çfarë të duash. Për të hyrë në detaje të tjera s’kam frikë me ju. Ne do dalim me emrin tonë, me siglën tonë

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ahmetaj thotë se procesi i Rindërtimit në Shqipëri është unikal në botë: Italia u dha kredi qytetarëve, ne kemi dhënë lekë 'cash'
Veliaj i bindur për mandatin e tretë: Unë dhe Edi Rama mund të bëjmë shumë për Tiranën dhe Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.0062780380249023
array(1) { ["section"]=> string(126) "une-juve-ju-ha-per-mengjes-plas-mes-spiropalit-dhe-endri-shabanit-s-kam-frike-nga-ju-ne-dalim-me-emrin-tone-ne-zgjedhje-221561" }