Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

‘Unë jam Klodiani se mos më harruat’, Stresi i kërkon ndihmë qytetarëve: Kam nevojë për ju

spot_img

Lajme të ngjashëm

2129714b71ed3dd9f0766dd98da957d2

Këngëtari Arkimed Lushaj i ka bërë thirrje qytetarëve që të mblidhen sërish dhe të protestojnë për vrasjen e Klodian Rashës.

Stresi ishte protagonist në protestën e parë që u zhvillua pas vrasjes së të riut Klodian Rasha, e me fjalë banale ofendoi kryeministrin Rama, Lleshajn dhe drejtorin e Policisë Ardi Veliu.

Duke qenë se akuzohet për organizim proteste në kushte pandemie dhe nxitje dhune, Stresi u arratis me makinë funerali drejt Kosovës dhe aktualisht është i shpallur në kërkim.

Por edhe pse i shpallur në kërkim ai i ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën që do të zhvillohet sot në ditën e pestë të saj.

“Unë jam Klodiani se mos më harruat. Kaq e nisëm ditën e parë të protestës po pa ju o popull se nisim dot kam nevojë për ju,” shkruan Stresi në postimin e tij, ku shfaqet me disa miq të maskuar për të mos u identifikuar fytyrat.

Screenshot_16.png

Më shumë

spot_img