Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Unë jam ambasadorja e Amerikës, me mua është Xhaçka dhe Rama”, Yuri Kim që pa gdhirë me kryeministrin në Rinas, vijnë afganë të tjerë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth 150 shtetas të tjerë afganë kanë mbërritur në Aeroportin e Rinasit pas mesante, shkruan newsbomb.al. Për t’i pritur, prezente ka qenë diplomatja e SHBA Yuri Kim, ministrja Olta Xhaçka dhe kryeministri Edi Rama.

Sapo ata kanë mbërritur në Rinas, Kim është ngjitur vetë në kabinën e avionit dhe është prezantuar si ambasadorja e SHBA në Shqipëri, e më pas iu ka thënë civilëve afganë se bashkë me të ishte dhe Xhaçka e Rama.

“Mirëmëngjes pa u gdhirë, dhe nga Rinasi ku deri sot kanë mbërritur 275 të arratisur nga Afganistani fatkeq, ndër të cilët edhe gra aktiviste të shoqërisë civile, pedagogë, punonjës institucionesh, gazetarë, së bashku me familjet e tyre, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img