Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

“Unë i them gjërat në sy, jo si ju servilët”, plas DEBATI mes Zekthit dhe sekretarit të PS: Mos fol për mua, je anti-amerikan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një debat i fortë ka ndodhur sonte në “Open” mes analistit Fitim Zekthi dhe sekretarit të PS-së për mediat, Alfred Peza.

Zekthi tha se jo domosdoshmërisht SHBA duhet të ketë gjithnjë të drejtë vetëm se është më e fortë, duke e gjykuar si jo të duhur vendimin e DASH.

Pas një ndërhyrje të Pezës, Zekthi tha se gjithnjë ka qenë i drejtpërdrejt, jo si panelisti tjetër (Alfred Peza) të cilin e quajti servil. Ky i fundit i kërkoi analistit të mos e etiketonte duke i vënë në dukje qendrimet e tij anti-amerikane.

Zekthi: Unë nuk jam askush të kritikoj SHBA, por mendimin tim do e jap. Pse vjen ky vendim tani për Berishën kur ka 8 vite pa pushtet. Nuk mendoj që Berisha mishëron korrupsionin në Shqipëri. Ka të tjerë para Berishës që meritojnë të shpallen “non-grata”. Unë i them gjërat troç në sy se jam dhe kam qenë gjithmonë njeri i pastër dhe i ndershëm. Jo si Peza këtu që nuk ka guxim t’i thotë gjërat troç.

Peza: Trego të vërtetën tënde na lër ne…

Zekthi: Unë s’kam qenë as komunist asgjë as servil nuk kam qenë ndonjëherë.

Peza: Shumë mirë trego të vërtetën tënde na lërë ne mos u merr me ne vazhdo me të drejtën tënde anti-amerikane.

Zekthi: Unë mendoj që është vendim i padrejtë. Nuk mendoj se SHBA meqënëse është më e fortë ka më shumë të drejtë. Këta kanë qenë komunistë, me Kinën.

Peza: Ore mos përmend emra.

Zekthi: Nuk e kam me ty.

Peza: Mos mu drejto mua drejtoju kamerës andej.  

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img