Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

‘Unë bëj punën time, Laerti reciton’, Sonila Meço kapet me aktorin. Ndërhyn Zheji: Mos ma mërzit në emisionin tim…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Sonila Meço ka debatuar mbrëmjen e sotme me aktorin Laert Vasili, teksa flisnin për sondazhet e fundit për rankimin e partive politike.

E ftuar në emisionin ‘360 Gradë’, Meço ka ironizuar Vasilin për punën që bën si aktor, duke thënë se ai vetëm reciton, ndërkohë që ndërhyri dhe moderatori Zheji i cili kërkoi që të mos e mërziste Laertin.

Pjesë nga debati:

Zheji: Në emisionin tim mos ma mërzit Sonilën.

Meço: Unë nuk jam e mërzitur sepse punën time e bëj vet, Laerti e reciton.

Vasili: Ajo fleta e bardhë që ke mbajtur ti quhet recitim dhe i shëmtuar, të bësh regji, të dramatizosh, të bësh producentin dhe të japësh mishin dhe shpirtin në skenë dhe të bësh publikun të të duartrokasi, është më shumë sesa të marrësh një flet të bardhë dhe të bësh një folse lajmesh. Kështu e keni katandisur ju përfaqëuesit e medias, sepse arti ju tremb. Atë art e sulmoni. Kur sulmon teatrin ke sulmuar gjënë me të shtrenjtë në botë. Në Shqipëri fjalën aktor e e paragjykoni dhe në emër të teatrit mos e përdor më atë fjalë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img