Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

“Unaza e Vogël”, IKMT prish ish godinën e INSIG

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej disa muajsh kanë nisur punimet për ndërtimin e Unazës së Vogël në Tiranë. Sakaq, në kuadër të këtij projekti pritet që sot Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së territorit të shembë ish godinën e INSIG. Inspektorët bëjnë me dije se nuk ka patur asnjë kundërshti nga pronarët e objektit që disa ditë më parë humbën gjyqin me Bashkinë e Tiranës.

Projekt synon pajisjen me korsi të dedikuara për biçikletat, autobusët, si dhe me hapësira të bollshme për këmbësorët.

Më shumë
spot_img
spot_img