Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Unaza e Elbasanit kthehet në burim aksidentesh, banorët ngrihen në protestë: Kërkojmë të ndërtohet një nënkalim

Lajme të ngjashëm

Banorët e lagjes “Emin Matraxhiu” në Elbasan janë ngritur në protestë ditën e sotme duke bllokuar edhe rrugën.

Kjo protestë vjen pas aksidentit tragjik, ku humbi jetën 20-vjeçari Fiori Sula i cili gjeti vdekjen në një aksident.

Ata janë ngritur në protestë, pasi thonë se ky nuk është aksidenti i parë dhe se çdo ditë rrezikojnë jetën nga një dalje e parregullt këmbësorësh, e cila pret në mes aksin nacional Elbasan Librazhd.

Për dy orë banorët e zonës bllokuan rrugën, ndërsa u shprehën se makinat ecin me shumë shpejtësi duke e kthyer kështu aksin në një burim aksidentesh ndonjëherë edhe fatale.

Duke nënvizuar se protesta e tyre nuk është politike, ato theksuan se kërkojnë vetëm diçka, ndërtimin e një nënkalimi.

Më shumë