Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Ulsi Manja inspekton qendrën spitalore të burgjeve: Asnjë i infektuar me Covid dhe higjienë maksimale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar këtë të hënë me Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, ku kanë inspektuar nga afër masat e marra për parandalimin e infektimit me COVID-19, në Qendrën Spitalore të Burgjeve.

Ai bën me dije se gjatë kësaj vizite ka vërejtur higjienë maksimale, si dhe në dhomat e spitalit nuk gjendej asnjë person i infektuar me virus.

“Së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve pamë sot nga afër masat e marra dhe situatën e përgjithshme për parandalimin e infektimit me COVID-19 dhe jo vetëm në Qendrën Spitalore të Burgjeve. Me kënaqësi vërejta se përveçse higjenës maksimale, kujdesit dhe protokollit të përpiktë mjekësor, në dhomat e spitalit nuk gjendej asnjë person i infektuar

Falenderuam personelin e mjekëve, infermierëve, laborantëve për punën e bërë dhe kujdesin e shtuar, si dhe gjithë stafin civil e policor për përkushtimin dhe përballjen me çdo sfidë të përditshme”, shkruan Manja.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img