Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, moti për sot dhe nesër: Shtrëngata në gjithë vendin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Masat ajrore të paqendrueshme do të vijojnë të jenë prezente mbi vendin tonë edhe gjatë fundjavës.

Dita e shtunë parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në veriperëndim e pjesërisht në qendër të vendit. Era nga juglindja- jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek, përgjatë vijës bredgetare kryesisht në jug fiton shpejtësi deri në 12m/sek.

Dita e diel do të jetë me vranësira dhe intervale kthjellimesh. Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim e perëndim, gradualisht reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit, hera-herës reshje në formë shtrëngatash kryesisht përgjatë Ultësirës Perëndimore. Era nga veriperëndimi- jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 10 m/sek.

Në fushën termike nuk priten luhatje të ndjeshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img