Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 288 raste të reja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07303ecfc7ba789c960624b008685c23

Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Bëhet me dije se janë testuar 1.842 persona, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 288 raste.

Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (90 vjeç), Malishevë 1 rast (78 vjeç), Pejë 1 rast (88 vjeç), Prishtinë 1 rast (71 vjeç) dhe Prizren 1 rast (82 vjeç).

Deri më tani në Kosovë 1.471 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa nurmi i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 58.687.

Më shumë

spot_img
spot_img