Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 253 raste të reja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7822ce772f5b7f918847f3cca926e0b5

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 2 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Nga 1,568 teste të realizuara rezultuan pozitivë 253 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 53,776 të prekur.

Rastet pozitive janë nga komunat:

Prishtinë 93 raste, Podujevë 31 raste, Mitrovicë 23 raste, Vushtrri 16 raste, Fushë-Kosovë 14 raste, Viti 11 raste, Gjilan 10 raste, Ferizaj 8 raste, Lipjan 8 raste, Malishevë 7 raste, Obiliq 6 raste, Suharekë 6 raste, Skenderaj 5 raste, Kaçanik 3 raste, Istog 2 raste, Rahovec 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Deçan, Drenas, Gjakovë, Kamenicë, Prizren dhe Shtërpcë.

Më shumë

spot_img
spot_img