ULET numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali, por rriten FRIKSHËM viktimat, në 24 orë 672 vdekje

Publikuar tek: bota, më 17:21 30-11-2020 ULET numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali, por rriten FRIKSHËM viktimat, në 24 orë 672 vdekje

Italia ka pasur një ulje të numrit të personave të infektuar me koronavirus.

Mediat italiane shkruajnë se gjatë 24 orëve të fundit, janë raportuar 16,377 raste të reja.

Ndërkohë që ka pasur një rritje të konsiderushme të viktimave që kanë humbur jetën pas infektimit me koronavirus. Vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 672 vdekje nga Covid-19.

Ditën e djeshme kishte 20,648 persona të infektuar dhe 541 vdekje të reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga kanceri te covid, shkenca zgjidh problemin 50-vjeçar që mund të ndryshojë përgjithmonë luftën kundër sëmundjeve
»
Article Logic
Execution time: 0.024991989135742
array(1) { ["section"]=> string(105) "ulet-numri-i-te-infektuarve-me-covid-19-ne-itali-por-rriten-frikshem-viktimat-ne-24-ore-672-vdekje-229674" }