Ulet numri i shqiptarëve në Kapshticë, pala greke po punon me 5 sportele

Publikuar tek: aktualitet, më 19:01 15-08-2020 Ulet numri i shqiptarëve në Kapshticë, pala greke po punon me 5 sportele Ilustruese

Po shkon drejt normalizimit situata në pikën kufitare të Kapshticës, ku pas 12 orëve të bllokuar kanë kaluar drejt shtetit grek qindra qytetarë.

Raportohet se radha kilometrike është zvogëluar ndjeshëm, pasi pala shqiptare po punon me kapacitet të plotë.

Por edhe pala greke e ka rritur numrin e sporteleve, ku tashmë po punohet me 5 të tillë, në mënyrë që shqiptarët të kalojnë sa më shpejt.

Ndryshe është situata në pikën kufitare të Kakavijës, ku radha vazhdon të jetë kilometrike me qytetarët që kanë nga 4 ditë të bllokuar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011958837509155
array(1) { ["section"]=> string(78) "ulet-numri-i-shqiptareve-ne-kapshtice-pala-greke-po-punon-me-5-sportele-217241" }