Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ulet avioni i parë në Aeroportin e Kukësit, Balluku thumbon demokratët: Testimi me avionë 3D (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9afa47608b660dfd1bc0288e020ec6e4

Nis testimi i uljes së avionëve në pistën e Aeroportit të Kukësit.

Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka qenë e pranishme gjatë procedurës së kryerjes së testimit me një avion që në fakt ka kaluar shumë pranë pistës por nuk e ka prekur tokën.

“Këto janë procedura standarte që duhen kryer, për të patur eksperiencën që ne të dimë më pas se si të procedojmë me çdo ngjarje. Do të ulet një avion për herë të parë pas gjithë ndryshimeve dhe punimeve të shpejta, por serioze dhe profesionale. Kur themi që avioni do të ulet, do ulet shumë afër pistës por pa e prekur tokën. Do të ulet deri në atë pikë që ne e konsiderojmë se procedura është e saktë”, u shpreh Balluku.

Video: 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img