Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ulen shifrat e infektimeve në Kosovë, por regjistrohet një viktimë në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë kryer 1.351 testime, ku kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 16 qytetarë dhe  është shnëuar  një humbje  jete, Janë shëruar 17 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tëë shëruarve në 157.521 që prej fillimit të epidemisë.

Njoftimi i MSH:

12 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.137 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.591.886 doza të vaksinës.

-Deri më sot 747.723 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.351 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes

-Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.521.

-Në total numri i rasteve aktive është 427.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img