Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ulen shifrat e infektimeve me Covid-19, një pacient humb jetën në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Nga 2.526 testime, kanë rezultuar pozitivë më Covid-19, 29 qytetarë dhe është shënuar një humbje jete.

Janë shëruar 36 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 156.448 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

13 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

-Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes

-Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448.

-Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img