Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ulen rastet pozitive me Covid-19, asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

25 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci për situatën pandemike për 24 orët e fundit në Kosovë.

Janë shëruar 9 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.326 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

30 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.716 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.566.251 doza të vaksinës.

-Deri më sot 724.969 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.801 testime, 25 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

-Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.326.

-Në total numri i rasteve aktive është 447.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img