Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ulen ndjeshëm shifrat në Kosovë/Më pak viktima dhe raste të reja nga Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 24 orëve të fundit numri i personave të infektuar në Kosovë ka pësuar një ulje të ndjeshme. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se janë testuar 2 mijë e 319 persona nga të cilët vetëm 48 kanë rezultuar pozitivë.

6 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19, ndërsa 903 të tjerë janë shëruar.

Njoftimi  i plotë i MSH:

20 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.146 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.176.154 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 441.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.319 testime, 48 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 903 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147.347.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 8.903.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img