Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ulen ndjeshëm rastet e reja, asnjë humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

19 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci i të dhënave për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Janë shëruar 7 pacientë të preku me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 105.582 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

23 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.609 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 343.330 doza të vaksinës.

-Deri më sot 102.210 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.267 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 7 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.582.

-Në total numri i rasteve aktive është 126.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img