Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ulen lehtë infektimet nga Covid-19 në Kosovë, 5 pacientë humbin jetën në 24 orët e fundit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

160 raste pozitive me Covid-19 dhe 5 humbje jete. Ky është bilanci për të dhënat pandemike për 24 orët e fundit në Kosovë.

Janë shëruar 1.039 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 149.820 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i plotë i MSH:

22 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.339 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.210.128 doza të vaksinës.

-Deri më sot 464.555 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 4.904 testime, 160 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes.

-Sot janë shëruar 1.039 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 149.820

-Në total numri i rasteve aktive është 6.751.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img