Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Ulen infektimet nga Covid-19, shënohet 1 viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 2.095 testime kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 22 qytetarë dhe është shënuar një humbje jete.

Janë shëruar 20 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.276 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

27 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.239 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.549.215 doza të vaksinës.

-Deri më sot 712.793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.095 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes

-Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.276.

-Në total numri i rasteve aktive është 428.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img